Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

Ohlédnutí za školním rokem 2018-19 - Komise cestovního ruchu

Komise cestovního ruchu

 


Napsali o nás: Deset let mezinárodní soutěže středních škol - Vítejte u nás

Soutěž „Vítejte u nás“ začala pořádat Střední škola obchodní a VOŠ v Českých Budějovicích v červnu 2010, od té doby se na pódiu v 17 soutěžních kategoriích vystřídalo 406 soutěžících s 203 prezentacemi. Soutěž prezentací žáků středních škol v oblasti cestovního ruchu, hotelnictví a gastronomie má na jihu Čech již vybudováno své pevné místo. Je však o ní slyšet nejen na českém jihu, rok od roku stoupá o soutěž zájem i mezi středními školami po celé České republice, získala si oblibu také u středních škol na Slovensku.

Svým rozměrem se řadí k největším soutěžím tohoto typu v celé České republice, v Jihočeském kraji je pak soutěží zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při propagaci regionálního cestovního ruchu, neboť umístěním v samotné metropoli jižních Čech, Českých Budějovicích, a bohatým doprovodným programem zaměřeným na poznávání jihočeského regionu podněcuje návštěvníky z celé České republiky i Slovenska k dalšímu prozkoumávání nejjižněji položeného českého kraje.

Desátý ročník soutěže se odehraje již tradičně s významnou podporou Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice ve dnech 12. - 13. června v prostorách Malé scény DK Metropol. Ve stanovených soutěžních kategoriích „Přijeďte k nám, přijeďte za kulturním dědictvím" a „Po stopách… (aneb tato místa inspirovala významné osobnosti…)" se žáci budou snažit zaujmout nejen odbornou porotu, ale především také diváky v sále.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

První průvodcovské krůčky

Žáci třídy 1 CR oboru Cestovní ruch se vydali za prvními praktickými zkušenostmi do nedalekého Českého Krumlova. Stali se na pár hodin sami sobě průvodci – v městě UNESCO – památce plné neopakovatelné atmosféry, historických staveb, ale i příběhů a pověstí. Na vlastní kůži si vyzkoušeli přípravu i vlastní samostatný projev před skupinou, zjistili, jak zajímavá, ale i náročná je práce s klienty, co všechno se budou muset ještě  naučit, než se postaví před  „skutečný zájezd“. Od vyučujících se dozvěděli i mnoho informací, které budou moci využít při dalším studiu dějin kultury a služeb cestovního ruchu.

Tak kam přístě?

Klikněte zde pro detailní informace

Propojujeme teorii a praxi

Dne 5. 3. 2019 žáci druhých ročníků oboru Cestovní ruch navštívili formou odborné exkurze Grandhotel Zvon v centru Českých Budějovic. Velkým přínosem pro mladé objevitele se stala nejenom samotná prohlídka vybavení pokojů, ale i zajímavý výklad přímo z úst manažerky rezervací paní J. Charvátové, za což děkujeme.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 


 

Zakončení projektu Cesta k práci

V lednu byl zakenčen projekt Cesta k práci, který žáky oborů Cestovní ruch, Ekonomika a podnikání a Obchodník po dva roky motivoval k hledání zaměstnání, seznamoval je se zajímavými osobnostmi, zdokonaloval v praktických dovednostech a snažil se je zorientovat na trhu práce. Podívejte se na přehled realizovaných aktivit.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

Soutěž „Mladý průvodce“ – Ostrava

Naše žákyně se pravidelně účastní soutěže Mladý průvodce v Ostravě. Odváží si cenné zkušenosti, v praxi si vyzkouší prezentaci svého fiktivního zájezdu před odbornou porotou i publikem. Tak tomu bylo i letošní rok. Byť na stupních vítězů nestály, v náročné soutěži školu skvěle reprezentovaly.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Dne 18. prosince jsme zavítali na velmi zajímavou a poučnou přednášku mladého a sympatického „poutníka“ Ladislava Zibury, rodáka z Českých Budějovic, který chodí pěšky po celém světě již od svých 15 let.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Vánočně nazdobená Vídeň a unikátní výstava Pietra Bruegela

 

Dne 11. prosince 2018 jsme absolvovali pro naši školu již tradiční a dlouho očekávanou kulturně-poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska – do Vídně. Tato exkurze byla pro nás pro všechny velikou radostí. Jeli jsme tentokrát dvěma autobusy. Více jak 50% úspěšného zájezdu tvoří počasí. To nám bohužel nepřálo, přesto nás Vídeň ohromila svou monumentální architekturou.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

 

Ciao Toscana!

Ciao Toscana, aneb pozdrav z Italského regionu Toskánsko, který jsme my a někteří žáci naší školy navštívili v období podzimních prázdnin.

Stojíme nad městem a vychutnáváme si nádhernou vyhlídku. Cítíme, jak fouká studený vítr. Městečko Volterra se rozprostírá mezi kopci v naprosto nedotknuté přírodě. Dante Alighieri popsal toho město jako skalnaté a větrné, což jsme si na vlastní kůži potvrdili.

Přečtěte si reportáž žákyň 3. ročníku z exkurze do Toskánska.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Mezinárodní projekt:Turistické atraktivity našeho  regionu - zhlédněte reportáž Jihočeské televize

Tento projekt je založen na mezinárodní týmové spolupráci žáků a pedagogů. Je zaměřen nejen na zdokonalení odborných jazykových znalostí, poznání života, tradic, kultury a zvyků partnerských zemí, ale i na práci s informačními a komunikačními technologiemi. Do projektu spolufinancovaného z programu Evropské unie Erasmus+ se dále zapojily partnerské školy z Itálie, Litvy a Slovenska. Hlavním jazykem projektu je angličtina.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Naše škola na Hradě

Žáci oborů Cestovní ruch a Podnikatelská činnost ze SŠO a VOŠ, České Budějovice, Husova 9 se 8.10.2018 vydali na exkurzi do Prahy. Zde navštívili Pražský hrad a objevovali všechna jeho tajná zákoutí, dokonce i ta, o kterých ani nevěděli, že je vůbec někdy navštíví. Přečtěte si reportáž o návštěvě Pražského hradu od žákyň 3. ročníku oboro Cestovní ruch.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Projekt „Turistické atraktivity našeho regionu“ – Zdravíme z Bratislavy

V těchto dnech (15. – 19. 10. 2018) se všichni zapojení žáci se svými pedagogy přesunuli do Bratislavy, zde pro ně připravila zajímavý program Stredná odborná škola obchodu a sluzieb Samuela Jurkovica. Žáci celý týden poznávají turistické atraktivity bratislavského regionu. Jaká místa již stihli navštívit se dozvídáme z jejich pozdravu:

Zdravíme všechny naše spolužáky, učitele a kamarády z návštěvy v Bratislavě, ve které jsme se sešli s našimi projektovými partnery ze Slovenska, Itálie a Litvy v rámci projektu podpořeného z programu Erasmus+. Naše angličtina je den ode dne lepší, poznáváme místní tradice a zvyky, zajímavá místa v Bratislavě a okolí. Prezentujeme výsledky práce na projektu jednotlivých týmů. Hostitelská škola pro nás připravila zajímavý doprovodný program: Výlety na zámky Bojnice a Červený Kameň, prohlídku jeskyně Driny. Historické centrum Bratislavy jsme poznávali prostřednictvím soutěže v mezinárodních týmech. Poslední den budeme pracovat na společných výstupech, které budou poté ke zhlédnutí na webových stránkách našeho projektu.“

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

ERASMUS DAYS 2018

Žáci Střední školy obchodní a VOŠ se dne 12. října zapojí společně s celým evropským kontinentem do akce s názvem ERASMUS DAYS 2018. Na tento den si pro ostatní žáky školy, ale i pro širokou veřejnost, připravili prezentaci projektu „Turistické atraktivity regionu“, který je spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní