Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

Ohlédnutí za školním rokem 2018/2019 - Komise anglického jazyka

Komise anglického jazyka

 

Velikonoční hodina angličtiny

Přišlo jaro a s ním i krásný svátek, Velikonoce. My jsme na nic nečekali a přichystali jsme si krásnou velikonoční hodinu. Rozdělili jsme se do skupin a každý si připravil prezentaci v anglickém jazyce. Zahráli jsme si kvíz, zkusili jsme si ozdobit vajíčka, kluci nám připravili výborné velikonoční tousty a upletli jsme si pomlázky. Příjemně strávená dvouhodinovka angličtiny.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

Palačinkový den

Palačinkový den, neboli "Shrove Tuesday" (Pancake Day) je poslední den před obdobím, které křesťané nazývají půst. Slaví se v úterý před Popeleční středou. Britové slaví tento den po staletí, soutěží v pojídání palačinek, ale také pořádají běžecké závody s přísnými pravidly, kterých se účastní děti i dospělí.

Letos jsme si v hodině anglického jazyka zkusili takové závody i my, žáci FT1. Do školy jsme si přinesli palačinky a pánvičky, se kterými jsme před školou závodili. Museli jsme při běhu držet pánvičku s palačinkou a cestou ji obracet. Rozhodčím byla paní učitelka Urzedovská. Čas nám sice měřila, ale vítězi jsme byli všichni. Moc jsme si to užili.                        

žákyně, FT1

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Žáci skládají mezinárodní cambridgeské zkoušky z angličtiny

Vybraní žáci 3. a 4. ročníků se po dobu  roku a půl pilně připravovali k vykonání mezinárodních cambridgeských zkoušek. Svou pečlivou přípravu a píli  již někteří z nich završili složením zkoušek úrovně B1 - C1 v Britském centru v Českých Budějovicích a během února si  vyzvedli své certifikáty. Moc gratulujeme! 

Další skupinka žáků 3. a 4. ročníků se připravuje na červnové a prosincové termíny letošního roku. 

Žáci prvních a druhých ročníků mají také možnost se připravit na  vykonání mezinárodně uznávaných zkoušek, začátkem února se pro ně otevřel nový přípravný kurz, který potrvá do června 2020.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Mezinárodní projekt:Turistické atraktivity našeho  regionu - zhlédněte reportáž Jihočeské televize

Tento projekt je založen na mezinárodní týmové spolupráci žáků a pedagogů. Je zaměřen nejen na zdokonalení odborných jazykových znalostí, poznání života, tradic, kultury a zvyků partnerských zemí, ale i na práci s informačními a komunikačními technologiemi. Do projektu spolufinancovaného z programu Evropské unie Erasmus+ se dále zapojily partnerské školy z Itálie, Litvy a Slovenska. Hlavním jazykem projektu je angličtina.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Projekt „Turistické atraktivity našeho regionu“ – Zdravíme z Bratislavy

V těchto dnech (15. – 19. 10. 2018) se všichni zapojení žáci se svými pedagogy přesunuli do Bratislavy, zde pro ně připravila zajímavý program Stredná odborná škola obchodu a sluzieb Samuela Jurkovica. Žáci celý týden poznávají turistické atraktivity bratislavského regionu. Jaká místa již stihli navštívit se dozvídáme z jejich pozdravu:

Zdravíme všechny naše spolužáky, učitele a kamarády z návštěvy v Bratislavě, ve které jsme se sešli s našimi projektovými partnery ze Slovenska, Itálie a Litvy v rámci projektu podpořeného z programu Erasmus+. Naše angličtina je den ode dne lepší, poznáváme místní tradice a zvyky, zajímavá místa v Bratislavě a okolí. Prezentujeme výsledky práce na projektu jednotlivých týmů. Hostitelská škola pro nás připravila zajímavý doprovodný program: Výlety na zámky Bojnice a Červený Kameň, prohlídku jeskyně Driny. Historické centrum Bratislavy jsme poznávali prostřednictvím soutěže v mezinárodních týmech. Poslední den budeme pracovat na společných výstupech, které budou poté ke zhlédnutí na webových stránkách našeho projektu.“

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

ERASMUS DAYS 2018

Žáci Střední školy obchodní a VOŠ se dne 12. října zapojí společně s celým evropským kontinentem do akce s názvem ERASMUS DAYS 2018. Na tento den si pro ostatní žáky školy, ale i pro širokou veřejnost, připravili prezentaci projektu „Turistické atraktivity regionu“, který je spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

 

 


 

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní