Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem - komise českého jazyka a literatury

Komise českého jazyka a literatury

 

 

Parlamentní simulace

Dne 26.3.2019 se uskutečnila pod vedením Cevro Institutu Praha a pod záštitou Krajského úřadu Jihočeského kraje SIMULACE parlamentního jednání.

Zasedání probíhalo v prostorách Krajského úřadu, účastnili se ho žáci gymnázií Jihočeského kraje ( GJVJ, Česká, Český Krumlov, Strakonice, Tábor) a střední školy reprezentovali žáci naší školy v počtu 5. Celkem se zasedání zúčastnilo 35 žáků. – převažovali muži (jako v politice?)

Žáci byli rozděleni do jednotlivých poslaneckých klubů po vzoru českého politického spektra, v klubech si poté zvolili i své předsedy. Zasedání mělo za úkol odhlasovat znění zákona o elektronickém volebním hlasování. Proběhla 2 čtení pozměňovacích návrhů, u pultu se střídali mluvčí, živě se argumentovalo, dohadovalo, uzavíraly se koaliční dohody a pozorovatel měl chvilkami dojem, že se nalézá v opravdové sněmovně během jednání. Nechyběly ani vtipné momenty, kdy se levice lehce otírala o pravici. Všichni zúčastnění měli možnost promluvit a někteří opakovaně vyhledávali tuto příležitost, jak to vídáme v opravdovém parlamentu.

Shrnutí: akce velmi zdařilá

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Festival Jeden svět: projekce snímku FollowMe

„Kdo z vás si jako první věc po ránu otevře Instagram?  Kolik příspěvků denně tam umístíte?  Máte někdo víc účtů na Instagramu?“

Takovým otázkám jsme čelili v úvodu programu, který nabídl v dopoledních hodinách festival Jeden svět pro školy. #FollowMe je snímkem holandského novináře, který se usilovně snaží zjistit, kdo stojí v pozadí tohoto virtuálního světa, jaká nebezpečí to může přinést, jestli si všichni uživatelé uvědomují nebezpečí manipulace, které jsou vystaveni? A kdo na tom všem, na naší naivitě a důvěřivosti, vydělává? Není snadné si uvědomit, že leccos z těchto problémů vůbec nevidíme, nedomyslíme, nebo možná ani vědět nechceme.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

 

Návštěva Jihočeského muzea v Českých Budějovicích s jedinečnou výstavou 1. světová válka – léta zkázy a bolesti, která 31. 1. 2018 definitivně skončí

Dne 19. Prosince 2018 se třída 1 CR zúčastnila návštěvy unikátní výstavy v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích 1. světová válka - léta zkázy a bolesti, která je realizována u příležitosti  100. výročí ukončení  1. velkého světového konfliktu.

Protože se jednalo u mnohých žáků o 1. návštěvu této výstavy, zvolili pedagogové možnost komentované prohlídky této expozice.  Žáci tak mohli lépe porozumět uspořádání výstavy. Mnohé exponáty, vystavené dobové předměty a fotografie i umělecká díla by tak mohla uniknout jejich pozornosti.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Naše škola na Hradě

Žáci oborů Cestovní ruch a Podnikatelská činnost ze SŠO a VOŠ, České Budějovice, Husova 9 se 8.10.2018 vydali na exkurzi do Prahy. Zde navštívili Pražský hrad a objevovali všechna jeho tajná zákoutí, dokonce i ta, o kterých ani nevěděli, že je vůbec někdy navštíví. Přečtěte si reportáž o návštěvě Pražského hradu od žákyň 3. ročníku oboro Cestovní ruch.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

100 let republiky

I my jsme si na naši republiku vzpomněli a vyjádřili jí svá přání ke stoletému výročí. Co byste popřáli vy?

 

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní