Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

 

Komise německého jazyka

 

Šprechtíme s DM hravě a jednoduše

Dne 20.6. zavítali žáci oboru Obchodník do centrály firmy DM v Českých Budějovicích v rámci akce konané pod názvem Týden otevřených dveří v německých firmách.

Pro žáky byl připraven workshop v německém jazyce. Žáci se představovali, seznamovali se se slovní zásobou používanou ve firmě a vytvářeli miniprojekt, který následně prezentovali ostatním.

Dále žáky čekala prohlídka centrály DM, jednotlivých oddělení, diskuse na téma ekologie ve firmě, prezentace firmy a možností pracovního uplatnění.

Po celý den panovala dobrá nálada, zaměstnanci byli vstřícní a pozitivně naladění, žáci si odnášeli nejen upomínkové předměty, ale i podnětné informace o využití němčiny v profesním životě.

Klikněte zde pro detailní informace
 


Německý jazyk hravě v Goethe centru JU

Už několik let spolupracuje naše škola s Goethe centrem JU v Českých Budějovicích. Pravidelně se zúčastňujeme různých akcí, např. filmových a divadelních představení, výstav a workshopů.

V pondělí 25. 2. 2019 se uskutečnil workshop na téma „Goethe“. Žáci třídy 2OP byli rozděleni do skupin a lektorka zadávala různé úkoly. Na základě filmové ukázky, poslechu, obrázků apod. se žáci seznamovali se životem a dílem J.W.Goetha.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Vánočně nazdobená Vídeň a unikátní výstava Pietra Bruegela

Dne 11. prosince 2018 jsme absolvovali pro naši školu již tradiční a dlouho očekávanou kulturně-poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska – do Vídně. Tato exkurze byla pro nás pro všechny velikou radostí. Jeli jsme tentokrát dvěma autobusy. Více jak 50% úspěšného zájezdu tvoří počasí. To nám bohužel nepřálo, přesto nás Vídeň ohromila svou monumentální architekturou.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Divadelní představení v německém jazyce

Dne 8. 10. 2018 se žáci naší školy opět zúčastnili na Malé scéně Metropolu divadelního představení pro školy v německém jazyce. Do našeho města zavítali i letos herci Galli Theatru z Mnichova, tentokrát s představeními „Šípková Růženka“ a “Železný Jan“. Jedná se o tzv. Mitmachtheater, kdy si žáci vyberou role a stanou se z nich herci. Zábavnou a nenásilnou formou používají německý jazyk, poslouchají a reagují na pokyny herce. Ostatní jim fandí a všichni se příjemně baví. Doufáme, že i příští rok připraví němečtí herci divadelní představení, které rádi navštívíme.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní