Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem 2018/2019 - Komise odborných předmětů

Komise odborných předmětů

Ekonomická sekce:

 

 

Fiktivní firma Better2gether navštívila Dům seniorů v Třeboni

Fiktivní firma Better2gether, která se zabývá muzikoterapií, se v rámci získávání zkušeností, které jim pomohou při jejich podnikání, vypravila na nnávštěvu Domu seniorů v Třeboni.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

Nejlepší fiktivní firma se představila na radnici

Botel proti proudu, s.r.o. ze Střední školy obchodní a VOŠ České Budějovice, je nejlepší fiktivní firma, která zvítězila na 25. ročníku Mezinárodního veletrhu v Praze. Zástupce úspěšného týmu s ředitelkou školy Jarmilou Benýškovou přivítal v úterý 9. dubna na radnici primátor Jiří Svoboda se svým náměstkem Viktorem Vojtkem. K absolutnímu vítezství studentů oboru ekonomika a podnikání přispělo ještě 1. místo za nejlepší prezentaci a 2. místo za nejlepší stánek. Mladí českobudějovičtí fiktivní podnikatelé si přivezli tři cenné poháry. Na veletrhu si ověřili své odborné a jazykové znalosti, praktické dovednosti i obchodování s tuzemskými a zahraničními firmami.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Napsali o nás: Mladí podnikatelé vyhráli na veletrhu s fiktivním botelem

Studenti Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy v Českých Budějovicích uspěli se svým podnikatelským plánem na 25. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze, kde vyhráli hlavní kategorii. Vymysleli botel plující po Vltavě na jihu Čech.

 

Klikněte zde pro detailní informace
 

Slogan fiktivní firmy Zábavné centrum Fantasie žáků oboru Obchodník uspěl před porotou na Mezinárodním veletrhu fifktivních firem v Praze

Radost z prvního místa v kategorii Nejlepší slogan fiktivní firmy mají od 22. března žáci oboru Obchodník, kteří svým sloganem: "Tak snadné si užít, tak těžké zapomenout!" oslovili porotu na 25. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivnívh firem v Praze a ve velké konkurenci, 118 přihlášených firem, zvítězili. Gratulujeme k úspěchu.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

NEJLEPŠÍ FIKTIVNÍ FIRMA Botel proti proudu, s.r.o. převálcovala na pražském veletrhu i mezinárodní konkurenci

Botel proti proudu, s.r.o. - tak se jmenuje nejlepší fiktivní firma, která zvítězila na 25. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. K absolutnímu vítězství našich žáků oboru Ekonomika a podnikání přispělo ještě 1. místo za nejlepší prezentaci firmy a 2. místo za nejlepší firemní stánek. Mladí fiktivní podnikatelé si tak přivážejí celkem tři cenné poháry. Vynikajícího výsledku, 5. místa, dosáhli i v komunikační soutěži v anglickém jazyce nazvané 90 sekund ve výtahu. V tomto časovém limitu měli svou firmu představit cizinci ve výtahu.

22. března 2019 se v jednu hodinu odpoledne těsná před hlavním pódiem Mezinárodního veletrhu v Praze 118 přihlášených fiktivních firem nejen z České republiky, ale i z celé Evropy (Španělsko, Belgie, Itálie, Bulharsko, Rumunsko, Rakousko, Lucembursko a Slovensko) . Vítěz může být jen jeden, když zazní jméno Botel proti proudu, s.r.o., zažívají naši žáci jedinečný pocit úspěchu: "Jsme nejlepší!" Odcházejí si na pódium převzít již třetí pohár – úplně ten nejcennější – pro absolutního vítěze.

Žáci třetích ročníků se Mezinárodního veletrhu fiktivních firem, na němž si ověřují své odborné a jazykové znalosti, praktické dovednosti, spolupráci v týmu a obchodování s tuzemskými i zahraničními firmami, zúčastňují každoročně. V posledních letech se umisťují na předních místech v různých disciplínách.

K úspěchu žáků přispívá i kvalitní vybavení školy. K výuce předmětu Fiktivní firma, který simuluje prostředí jednotlivých oddělení podniku, slouží dvě odborné učebny vybavené tou nejmodernější technikou. Žáci zde využívají IT technologie se specializovanými softwary, skartovací stroje, multifunkční kopírovací technologie a další zařízení běžná v současném podnikání.

Ředitelka školy Jarmila Benýšková oceňuje, že v tak silné konkurenci fiktivních firem žáci školy již poněkolikáté dokázali, že řešení reálných podnikatelských aktivit ve fiktivním prostředí je správnou cestou k úzkému propojení teorie a praxe. Zdůrazňuje, že zkušenosti získané ve škole navíc přispívají k větší samostatnosti žáků a jejich snazšímu uplatnění na trhu práce.

Chceš také zažít úspěch nejen v soutěžích, ale i ve své budoucí profesi? Vyber si z široké nabídky oborů naší školy.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 
 

Zakončení projektu Cesta k práci

V lednu byl zakenčen projekt Cesta k práci, který žáky oborů Cestovní ruch, Ekonomika a podnikání a Obchodník po dva roky motivoval k hledání zaměstnání, seznamoval je se zajímavými osobnostmi, zdokonaloval v praktických dovednostech a snažil se je zorientovat na trhu práce. Podívejte se na přehled realizovaných aktivit.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Žáci oboru Prodavač se připravovali na závěrečné zkoušky

Pod vedením učitelek odborného výcviku se žáci oboru Prodavač v hypermarketu Tesco připravovali na záverečné zkoušky. Úkolem žáků bylo vytvořit výstavní práci na různá témata: kožená galanterie, zdravý chrup, vlasová kosmetika, káva a kávoviny, ovoce a zelenina, zdraví a sport, těstoviny apod. Na fotografiích můžete zhlédnout, jak se našim žákům dařilo. Přejeme jim hodně štěstí u závěrečných zkoušek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Veletrh fiktivních firem na OA Vinohradská v Praze

Naše škola se poprvé zúčastnila veletrhu fiktivních firem na Obchodní akademii Vinohradská v Praze. Reprezentovala ji fiktivní firma Zábavné centrum Fantasie, která byla druhou nejlépe umístěnou firmou na regionálním veletrhu v Českých Budějovicích a její činnost prezentují žáci 3. ročníku oboru Obchodník. Ve velmi konkurenčním prostředí se naši žáci umístili v soutěžní kategorii Hlavní soutěž na 26. místě, Prezentace firmy na 20. místě, Nejlepší leták na 20. místě, Ceně návštěvníka na 22. místě a v Tajné soutěži (znalostní elektronický test) na 4. místě. K dosaženým výsledkům gratulujeme.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Celostátní účetní soutěž: Má dáti dal

28. a 29. ledna 2019 se dvě žákyně z oboru Ekonomika a podnikání zúčastnily celostátní účetní soutěže Má dáti dal na SVŠE Znojmo. První den soutěže se uskutečnila tzv. "certifikovaná část", kdy žákyně účtovaly příklady z jednotlivých oblastí a mohly dosáhnout 100 bodů. Obě žákyně získaly certifikát, který bylo možné získat při úspěšnosti 60 a více bodů.

Druhý den soutěže žákyně absolvovaly elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek a mohly získat 50 bodů. Z 98 soutěžících se umístily na 52. a 80. místě.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

Příběh mince v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

V polovině prosince 2018  navštívili žáci tříd FF3 a KOS3 výukový program Příběh mince v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Po prohlídce expozice o budějovické mincovně a historii ražby mincí v Budějovicích si každý mohl vyrazit vlastní minci.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

5. ročník mezinárodního Veletrhu fiktivních firem s rekordním počtem vystavujících zaplavily fiktivní bankovky

Z celkového počtu 20 vystavujících fiktivních firem porotu nejvíce zaujal stánek firmy Hlásna Trúba ze Střední odborné školy automobilní a podnikání, Senec. Firma představila veřejnosti koncept internetové televize. Velmi úspěšně si na Veletrhu počínali i žáci ze Střední odborné školy v Písku, ti si se svou firmou Butik Picasso zajistili celkově druhé místo v soutěži. Firma z pořadatelské školy - Botel Proti proudu, která nabízela široké spektrum ubytovacích služeb na řece Vltavě, obsadila v kategorii „Nejlepší firma“ třetí místo.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

Vysokoškolákem nanečisto - Kdo si hraje, nezlobí

20. listopadu jsme navštívili Ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity. Fakulta pořádala akci nazvanou Vysokoškolákem nanečisto a my byli v této sestavě – 4OP, 4CRB, 4CRA, NP2, NP1. Celá návštěva byla ve znamení manažerských her o pěstování a prodeji kávy a o značce Fair trade. Po prohlídce knihovny jsme poobědvali v menze a po obědě jsme v posluchárně fakulty dostali diplomy jako při promoci. Bylo to příjemně strávený den.

Klikněte zde pro detailní informace
 

5. ročník Veletrhu fiktivních firem v pavilonu T2

Pátý ročník Veletrhu fiktivních firem, který se bude konat ve dnech 7. a 8. listopadu. Zúčastní se ho vystavující fiktivní firmy žáků středních škol z celé  České republiky a Slovenska.

Žáci z různých středních škol zde mohou porovnat své podnikatelské záměry a vyzkoušet si formy propagace a oslovování potencionálních zákazníků nebo navázat nové obchodní kontakty s jinými fiktivními firmami.

 

 

Státní archiv Třeboň

Dne 19.9. 2018 jsme se třídou 2A navštívili Státní archiv v Třeboni. Na místě se nás ujala průvodkyně, která nás seznámila se zámkem a jeho bohatou historií.

Dále jsme se seznámili s matričními knihami a písemnostmi, které archiv spravuje. Nejstarší záznamy jsou datovány až do roku 1589 a vztahují se k rodovému panství Rožmberků. Archiv obsahuje i pozemkové knihy, ale i knihy koní či sbírky zákonů.

V poslední sekci jsou uchovávány smlouvy a kartografické materiály. Smlouvy s pečetěmi z červeného vosku, mapy, ale i ostatní dokumenty byly ve velice dobrém stavu a zachovalo se jich veliké množství, map uchovává třeboňský archiv přes 4000 kusů.

Návštěva archivu byla velmi poučná, nejvíce  nás zaujala možnost do některých dokumentů nahlédnout nebo se jich dokonce i dotknout.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 


 

 

 

 

další odborné předměty:

 

 

Kadeřníci v Národním muzeu

16. 4. 2019 žáci ze tříd K1B a K2B navštívili nově zrekonstruovanou budovu Národního muzea v Praze.

Moderní muzejní prostor všechny uchvátil.

V rámci Česko – slovenské/ Slovensko – české výstavy mnohé překvapily některé netypické exponáty – psací stroj Gustáva Husáka, běžecké boty Emila Zátopka, posmrtná maska Jana Palacha.

V rámci výstavy 2x100 (200 nejvýznamnějších a nejzajímavějších exponátů z více než 20 milionů sbírkových předmětů) si každý našel svůj zajímavý exponát – model chobotničky ze skla, lahvička na parfém z dílny Reného Laliqua z roku 1929 či svatební šaty Napoleonovy manželky.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

Další úspěch, tentokrát v Bratislavě!

Dne 28. 3. 2019 se zúčastnila žákyně 1. ročníku třídy A1 soutěže v dárkovém balení v Bratislavě. Jednalo se již o 16. ročník, tentokrát na téma „Tvoříme pro radost jiných“.Soutěž byla složena ze tří disciplín.

První částí byl dárkový koš na téma Slovenské dobroty, druhou dárkové balení pro netrpělivého zákazníka a dárkové balení knihy, na závěr vytvoření nabídky dne na téma Slovenské tradice svátků jara.

Naše žákyně zabojovala. Ve třetí disciplíně si odnesla 1. místo za nejlepší nápad.

Celkově po sečtení bodů ze všech disciplín vybojovala krásné 2. místo.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

Další vzdělávání pro žáky

Dne 28. 3. 2019 se zúčastnili žáci oboru vzdělání Kadeřník třídy K3,K2B, K1B spolu se svými učitelkami odborného výcviku S. Kališovou a H. Kladrubskou školení zaměřeného  na barvy a střihy od firmy FRAMESI.

Konalo se  v hotelu CLARION od 11 hodin do 15 hodin. Žáci viděli barvení a pět dámských střihů. Všechny byly provedeny z dlouhých vlasů, výsledkem byly viditelné proměny.

Klikněte zde pro detailní informace
 

WORLD OF BEAUTY & SPA 2019

V rámci největšího mezinárodního veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu v ČR World of Beauty and Spa 2019, který se konal ve dnech 15. - 16. března 2018 v Praze proběhla mimo jiné aranžérská soutěž - Špendlení na živý model.

Tématem byl „Červený koberec".  

Naší školu prezentovaly žákyně II. ročníku obor aranžér.

Mezi  devíti soutěžícími se naše žákyně umístily na krásném 4. místě.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Písecké dortování

Dne 26. 2. 2019 proběhl v Písku již 5. ročník cukrářské soutěže Písecké dortování na téma  Velikonoce. Každý soutěžící si na místě losoval ze čtyř podtémat.

Za naši školu se zúčastnila žákyně druhého ročníku oboru cukrář. Zhotovila dort na téma Velikonoční pomlázka. Přes všechnu snahu a píli se žákyni nepodařilo dosáhnout stupně vítězů.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Karmelské slavnosti - vynikající výsledky našich žáků v soutěžích

Dne 28. února se žáci oborů Aranžér, Pekař, Prodavač zúčastnili soutěže v rámci Karmelských slavností v Mladé Boleslavi, odkud přivezli vynikající výsledky s několika medailovými umístěními.

 

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Kalibr cup Lanškroun – Moulin Rouge

Dne 14. 2 2019 se žákyně naší školy zúčastnily soutěže kadeřníků a kosmetiček Kalibr cup v Lanškrouně. Soutěžilo se v kategoriích dámský účes a make-up na téma Moulin Rouge.

V kategorii make-up soutěžila žákyně ze třídy KOS3 s 19 soupeřkami a umístila se na 6. místě. Postupuje tak do finále v Praze.

V kategorii dámský účes bylo 30 soutěžících, naše žákyně ze třídy K3 se umístila ve druhé desítce soutěžích.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Opět jsme zvítězili!

Dne 14. 3. 2019 se konala v Brně celostátní soutěž kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2019.  Byla pro naše žáky velice úspěšná, neboť i zde sbírali ocenění.

Této soutěže se zúčastnili žáci třetích ročníků KOS3, KS3 a K3.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

 

Žáci oboru Prodavač se připravovali na závěrečné zkoušky

Pod vedením učitelek odborného výcviku se žáci oboru Prodavač v hypermarketu Tesco připravovali na záverečné zkoušky. Úkolem žáků bylo vytvořit výstavní práci na různá témata: kožená galanterie, zdravý chrup, vlasová kosmetika, káva a kávoviny, ovoce a zelenina, zdraví a sport, těstoviny apod. Na fotografiích můžete zhlédnout, jak se našim žákům dařilo. Přejeme jim hodně štěstí u závěrečných zkoušek.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 
 

Prezentace školy na farmářských trzích v Ternu

Dne 22. 2. 2019 proběhla v rámci farmářských trhů v Ternu prezentace oborů naší školy. Pekaři, cukráři, aranžéři a prodavači předvedli své dovednosti, které v rámci studia na naší škole získali. Vyráběli výrobky, které již přímo souvisejí s nadcházejícím jarem.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

 

 

Stánek školy po roce opět na českobudějovických vánočních trzích

V úterý 18. prosince si mohli návštěvníci, stejně jako v loňském roce, v jednom ze stánků na českobudějovických vánočních trzích na náměstí Přemysla Otakara II. Nejen prohlédnout, ale také zakoupit některé z výrobků, které pro ně zhotovili pro čas adventní žáci naší školy oborů aranžér, cukrář a pekař, obsluhu zajišťovali žáci oboru prodavač.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Mikulášský autobus

Ne každý den a ne každému se poštěstí zažít v jeden den najednou atmosféru pekla, laskavost andělského nebe i mikulášské pohlazení. Ve středu 5. prosince to však mohli zažít cestující českobudějovické hromadné dopravy v čase, kdy ulicemi tradičně chodily pověstné trojice Mikulášů, andělů a čertů. Dopravní podnik pro tuto příležitost vyčlenil autobus, který vyzdobili žáci naší školy oboru aranžér. Kdo využil jízdy tohoto autobusu, prošel se tedy peklem, z jeho náruče se dostal do bran nebeských a zážitek umocnil v mikulášské části. A ohlasy dokazují, že zážitek to byl nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Naši žáci na farmářských trzích v Ternu

V pátek 14. 12. 2018 od 8 do 12 hodin se na Farmářských trzích v českobudějovickém supermarketu Terno budou prezentovat žáci vybraných učebních oborů Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, České Budějovice, Husova 9. Aranžéři budou vyrábět adventní výrobky, cukráři ozdobí vánoční cukroví, prodavači předvedou dárkové balení a pekaři pletení vánoček. Přijďte se podívat.

 

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

INTERBEAUTY Praha

Žáci ze tříd KOS3, K2A, KS3 oboru kadeřník a kosmetička 9. 11. 2018 navštívili Výstaviště Holešovice v Praze.

Mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE  je odborným kosmetickým veletrhem v České republice. Je zaměřen na současné trendy v kosmetice, kadeřnictví a nehtovém designu. Zároveň s tímto veletrhem probíhal též mezinárodní veletrh zdravé výživy, zdravého životního stylu a ekologicky šetrných výrobků a služeb BIOSTYL ECOWORLD.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Inspirace, profesionalita, kreativita! - takový byl 20. ročník výstavy Design blok na Výstavišti Holešovice

Proč nás zaujala tato akce? Seznámili jsme se s jednotlivými expozicemi, se způsobem prezentace firem, sledovali jsme moderní trendy, interaktivnost, multimedialitu expozicí. Zajímalo nás i použití aranžérských materiálů, písma, osvětlení, hudby… Odnesli jsme si i různé propagační materiály, které využijeme jako inspiraci pro svoji práci. Zřetelné bylo, že většina vystavovatelů maximálně zjednodušila své stánky, vládne minimalismus!

Třídy A2, A3

Klikněte zde pro detailní informace
 

Z Celostátní soutěže ve fotografování máme výborné druhé místo

V rámci letošního 24. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo se na českobudějovickém Výstavišti ve čtvrtek 8. listopadu konal 4. ročník celostátní soutěže ve fotografování, kterou pořádala SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově. Mezi soutěžícími, kteří měli dané téma Ateliérový výtvarný portrét, reprezentovaly naší školu dvě žákyně čtvrtého ročníku oboru Fotograf, úspěšnější z nich se umístila na výborném 2. místě.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Při Mistrovství republiky mladých aranžérů jsme byli šestkrát na stupních vítězů

Dvě první, dvě druhá a dvě třetí místa získali naši žáci na letošním 19. ročníku Mistrovství republiky mladých aranžérů AR Junior. To se konalo 8. – 9. listopadu v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém Výstavišti a zúčastnilo se ho 17 středních škol a učilišť z celé České republiky, jejichž zástupci změřili své dovednosti ve 12 disciplínách.

Klikněte zde pro detailní informace
 
 

Na Budějovickém mlsání jsme získali druhé místo

Ve dnech 22. až 24. listopadu se na českobudějovickém Výstavišti konal 22. ročník tradičního Gastrofestu. V jeho rámci se uskutečnila soutěž o nejlepší cukrářský výrobek Budějovické mlsání 2018 na téma „100. výročí republiky“, kterou pořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Písek, Komenského 86.

Mezi soutěžícími měla zastoupení i naše škola a žákyně 2. ročníku oboru Cukrář se svým dortem obsadila vynikající druhé místo.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Exkurze do výrobny lahůdek

Dne 21.11.2018 jsme navštívili Vltavotýnské lahůdky a velkoobchod v Týně nad Vltavou.

Vyrábí se zde teplá jídla, cukrářské výrobky a výrobky studené kuchyně. Vedoucí pro nás ihned po ránu připravila menší pohoštění, měli jsme možnost ochutnat kremrole, zelňáky a také se zahřát teplým čajem.

Potom jsme se přesunuli na druhý konec města do velkoobchodního skladu. Zde jsme viděli, jak probíhá příprava zboží, od jeho příjmu, uskladnění, vyskladnění a i expedici. Zjistili jsme, že práce v takovém velkoobchodě není vůbec jednoduchá už jen proto, že každé zboží má jiné podmínky pro skladování.

Klikněte zde pro detailní informace

 

CESOFOTO 2018 - dvě první místa pro naše fotografy

Letošní ročník byl pro naši školu obzvláště úspěšný. 

V kategorii Food design zvítězila žákyně druhého ročníku, v kategorii Poetická krajina sena prvním místě umístil žák druhého ročníku se svou fotografií Zlatá záře. 

V kategorii Portrét ve stylu Halloween byla z našich účastníků nejlepší žákyně 4. ročníku  (5. místo), v kategorii Volná tvorba se umístila žákyně 2. ročníku  na skvělém pátém místě, v kategorii Video – krásy přírody v mém okolí obsadila výborné páté místo žákyně ze třetího ročníku.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Halloweenská jízda

Nezapomenutelný zážitek si poslední říjnový den  odnesli cestující českobudějovické městské hromadné dopravy, kteří se vydali na speciální Halloweenskou jízdu. Pro tuto příležitost vyčlenil dopravní podnik autobus, který do halloweenského „hávu“ vyzdobili žáci naší školy, konkrétně žáci prvního ročníku oboru aranžér.

 „Autobus, který byl vyzdoben trochu jinak než v předešlých letech, se jim opravdu povedl a patří jim za to naše poděkování,“ uvedl v reportáži v Jihočeské televizi, odvysílané 1. listopadu, mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička.

Autobus odjížděl v každou celou hodinu od obchodního centra Merkury, připraveny byly i dvě večerní jízdy. Podle ohlasů cestujících se akce opravdu vydařila. Pro více fotogarií pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 


Mistrovství republiky v aranžování – AR Junior, Školní kolo kadeřníků a kosmetiček v pavilonu Z

Během letošní výstavy Vzdělání a řemeslo budou soupeřit žáci Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy i o účast na republikovém mistrovství Harmonie. Školní kolo kadeřníků a kosmetiček se uskuteční dne 7. 11.

Soutěž AR JUNIOR se koná 1x za školní rok a probíhá dva dny a to v několika kategoriích. Letos se uskuteční 8. – 9. listopadu v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Školní kolo kadeřníků a kosmetiček

Součástí prvního dne letošního 24. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém Výstavišti bylo ve středu 7. listopadu školní kolo našich kadeřníků a kosmetiček. Dámská kategorie v účesové tvorbě měla témata „Přírodní živly – voda, země, oheň, vzduch“ (živý model) a „Účesy inspirované tvorbou Georgyi Kota“vytvořené na cvičných hlavách, pánská měla téma „Elegantní barber styl“. Fantazijní líčení v dekorativní kosmetice bylo na téma „Orient“. Podívejte se na vítězné účesy, líčení a průběh soutěže.

Klikněte zde pro detailní informace

Veletrh a festival fotografické techniky Fotoexpo2018

Pedagogové oboru fotograf M. K. Kníže, J. Korecký a P. Maurenc se v sobotu 20.10. 2018 zúčastnili akce Fotoexpo v Praze, během které prezentovali naši školu a fotografické práce žáků oboru fotograf.

Pedagogové se při této příležitosti účastnili několika prezentací horkých novinek ze světa fotografické, osvětlovací a tiskové techniky. Získané informace budou využity při odborné výuce našich žáků.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

 

 

 

Učeň roku

Oblastní hospodářská komora České Budějovice vyhlašuje soutěž "Učeň roku". Soutěž probíhá celý školní rok, vítěz bude vyhlášen v červnu 2019. Za naší školu se budou v letošním roce účastnit žáci 3. ročníku oboru Pekař.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

 

 

 

 

Setkání s legendou kosmetiky Olgou Knoblochovou a její dcerou Izabelou Hančlovou

Ve čtvrtek 20. září byla v českoudějovickém IGY Centru veřejnosti představena kniha Izabelly Hančlové - Olga Knoblochová Lady Dermacol.

Se žákyněmi 4. ročníku oboru kosmetické služby jsme samozřejmě nemohly vynechat příležitost setkat se s legendou kosmetiky Olgou Knoblochovou a její dcerou Izabelou Hančlovou. 

Setkání bylo velmi příjemné a naší přítomností jsme obě dámy velmi potěšily.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

 

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní