Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem - komise přírodovědných předmětů

Komise přírodovědných předmětů


 

Sportovně-přírodovědný kurz - Maďarsko

Ve dnech 10.06. - 14.06. 2019 proběhl sportovně-přírodovědného kurz v v maďarském lázeňském městečku Bük. Toto známé lázeňské město je jedním z nejnavštěvovanějších v celém Maďarsku.  Kurz probíhal za slunečného počasí, všichni žáci zvládli celkem 165 km na kolech, základní dovednosti v lanovém centru, základy turistiky a věnovali se poznávání přírodních krás.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Velikonoční výšlap na Kleť

Jako předvelikonoční nadílku si 3. dubna nadělili žáci 1. ročníku oboru Cukrář výšlap na nejvyšší horu Blanského lesa s učitelkami Mgr. Kovaříkovou a Mgr. Kolbanovou. Po výšlapu na vrchol byli všichni odměněni krásným výhledem do okolí z nejstarší kamenné rozhledny v Čechách i přes to, že příznivé počasí přálo, alpské vrcholky nebyly vidět. Cestou na vrchol i z vrcholu do Holubova žáci procházeli přírodní rezervací Kleť, kde jsou chráněny přirozené bučiny s jedlí bělokorou. Tato rezervace si zachovala původní bukový les-prales a nacházejí se zde i geologické zajímavosti. Výšlap na Kleť si žáci užili i se sněhovou nadílkou, kde pár metrů pod vrcholem došlo i na koulovačku.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Lyžařský kurz – Dachstein West Obertraun

Lyžařský kurz v letošním roce byl uskutečněn za spolupráce s CK Geotourist v rakouských Alpách ve Skiregionu  - Dachstein West (Gosau – Russbach – Annaberg). Toto známé zimní rakouské středisko nám poskytlo 140 km upravených sjezdových tratí všech obtížností, spolu se 70 lyžařskými vleky a kabinami.

Kurzu se celkem zúčastnilo 34 žáků naší školy. Lyžařský kurz probíhal v termínu – 11.2.-15. 2. 2019.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Návštěva potravinové banky v Českých Budějovicích

V úterý 19. 3. 2019 se žáci 3. ročníku oboru cukrář a pekař zúčastnili přednášky a následné exkurze skladu v potravinové bance v Českých Budějovicích. Žáci se dověděli, jak se celosvětově a v rámci Jihočeského kraje plýtvá potravinami, co za tím stojí a jak se může „vyhozené“ jídlo využít dál. Dále byly přínosné informace ohledně dobrovolnictví v potravinové bance či o spolupráci s neziskovými organizacemi.

Mgr. Iveta Kolbanová

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

 

 

 

MIKULÁŠSKÝ PUTOVNÍ POHÁR SI ODNESLA KNĚŽSKODVORSKÁ A HUSOVA!!!

V pondělí 10. 12. jsme uspořádali pro žáky naší školy 2. ročník mikulášského florbalového turnaje o putovní pohár. Soutěžily týmy dívek a chlapců ze všech budov (Kněžskodvorská, Třebízského a Husova) ve složení 10 hráčů. Turnaj probíhal ve sportovní hale v Hrdějovicích. Každý tým si zahrál 2 zápasy v časovém rozmezí 2 x 15 minut. Hra byla chvílemi opravdu napínavá, avšak putovní pohár za kategorii chlapci vyhrála budova Husova a za kategorii dívky budova Kněžskodvorská. Vítězným družstvům gratulujeme a poraženým děkujeme za účast a věříme, že si tento den náležitě užily.

Mgr. Kolbanová, Mgr. Růžička

Klikněte zde pro detailní informace
 

Obrovský úspěch žáků oboru Aplikovaná chemie

4 žáci třídy FT4 si na základě výsledků v krajském kole chemické olympiády kategorie E zajistili postup do Národního kola.

Čtyři roky práce na různých chemických setkáních a olympiádách všech kategorií se vyplatila. Žáci se tak zařadili mezi nejúspěšnější chemiky celé republiky a získali možnost se setkat s ostatními na akademické půdě Masarykovy univerzity v Brně. Národní kolo CHO kategorie E (SPŠ) a kategorie A (Gymnázia) se uskuteční 28. – 31.1.2019.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Výuka matematiky s využitím interaktivní učebnice Matematika pro střední školy

Od školního roku 2018 / 2019 využíváme při výuce matematiky interaktivní učebnici Matematika pro střední školy od nakladatelství Fraus.

Učebnice je pro žáky školy při výuce i k domácí přípravě zcela ZDARMA. Učebnici je možné mít až na pěti zařízeních – PC, tabletu, mobilním telefonu (OS Windows, iOS, Android).

Co najdete v učebních materiálech?

23 témat = 123 kapitol = kompletní učivo středoškolské matematiky

Klikněte zde pro detailní informace

 

 


 

Republikové finále ve stolním tenise

Po vítězstvích v okresním a krajském kole ve stolním tenise se naše děvčata probojovala na republikové finále do Vlašimi. Turnaj se konal 20. – 21. listopadu. Z celé republiky se zúčastnilo 16 dívčích a 12 chlapeckých týmů. Naše děvčata byla nalosována do skupiny č. 1,

společně se středními školami z Hodonína, Uherského Hradiště a Hradce Králové. Z každé skupiny postupovala do čtvrtfinále první dva týmy. Naše družstvo po výborném a bojovném výkonu ze skupiny nepostoupilo, ale za to vyhrálo obě následná utkání v útěše proti Děčínu a Rokycanům. Tento super výsledek nám zajistil celkové 9. místo ze všech středních škol v republice!

Děvčatům děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

 

 

FOR GAMES – 7. veletrh videoher a interaktivní zábavy

Veletrh FOR GAMES na výstavišti v Praze Letňanech je zaměřen na herní konzole, PC, hardware. Naleznete zde příslušenství pro všechny herní platformy, setkává se zde odborná i laická veřejnost a je zde také bohatý program pro návštěvníky. Proto vybraní žáci různých studijních oborů naší školy, kteří jsou počítačoví nadšenci a mají zájem o vše nové a zábavné z oblasti IT, vyrazili dne 25. 10. 2018 v doprovodu svých pedagogů (Ing. Bjalkovová a Mgr. Petřík) na tento veletrh. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace


 

Zlatý sen stále pokračuje!

6. listopadu 2018 absolovala děvčata krajské kolo ve stolním tenise v Jindřichově Hradci. Do soutěže se probojovaly celkem 4 dívčí týmy středních škol – SŠO a VOŠ Husova 9 České Budějovice, SZŠ Jindřichův Hradec, Gymnázium Strakonice a OA SOŠ a SOU Třeboň. Školní týmy hrály systémem – každý s každým, na 3 vítězné sety. Naše děvčata suverénně vyhrála všechna 3 utkání se stejným skóre 3:0!

Tento výborný výsledek nám zajistil postup do republikového finále středních škol konaného ve Vlašimi ve dnech 20. – 21. listopadu 2018.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Pišqworky - oblastní kolo

Celkem se oblastního kola zúčastnilo 10 družstev. Naše týmy se tak utkaly zejména s žáky budějovických gymnázií.

Přes veškeré nasazení a bojovnost našich pišqworkářů, se žádný týmů neprobojoval do krajského kola. Přesto to nebyl boj zbytečný – poznali nové taktiky, strategie a postupy v této hře a svým fair play přístupem napomohli hladkému průběhu soutěže.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Podzimní sportovní úspěchy - Naše stolní tenistky jsou nejlepší v okrese!

Žáci školy se na podzim účastnili mnoha soutěžních klání. Na konci září se konalo jako každoročně okresní finále Středoškolského atletického poháru. Každoročně se žáci naší školy účastní i okresního finále ve stolním tenise. 16. října 2018 absolovaly svůj turnaj stolních tenistek  i dívky -  po suverénním výkonu , vyhrála děvčata všechna svá utkání a obsadila vynikající 1. místo! Tímto úžasným výsledkem si zajistila postup do krajského kola, které se uskuteční dne 6. listopadu v Jindřichově Hradci.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Výstava: Pasti, které zabíjejí – můžeme to změnit

Během září byla na budově Husova 9  umístěna výstava zapůjčená od Nadačního fondu pro vydru "Pasti, které zabíjejí – můžeme to změnit". Výstava se věnovala pastím, které lidé umisťují do krajiny, aniž by si uvědomovali, že se mohou pro mnohá zvířata stát smrtelná. Každý panel pojednává o jiném tématu, např. otravy zvířat, provoz na silnicích, elektrické vedení aj. Ač to na první pohled působí hrozivě, výstava není „šokující“, čtenáře podrobně seznamuje s danou problematikou a zahrnuje návrhy na možná preventivní opatření. Součástí výstavy byly i praktické ukázky – např. ukázka budek do fasády, ukázka samolepek na skleněné plochy aj.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Techmánia Science Center Plzeň

Žákyně a žáci 3. ročníku oboru kosmetička a 2. ročníku oboru kadeřník se 25. dubna vydali na exkurzi do Plzně do Techmánie Science Centre. Centrum nabízí stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní tabuli nebo zábavné vědecké show. S vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. V našem programu jsme se zúčastnili promítání 3D projekce Titáni doby ledové a navštívili exponáty, které se prolínají s fyzikou, chemií, tělesnou výchovou a odborným předmětem zdravověda. Žáci si tento den náramně užili a odjížděli plní dojmů a zážitků.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní