19. ročník: Valentýnská kapka krve - Přidej se k nám!

Darujeme vlastní kapku krve

„Krev je život, život je láska“ je motto charitativní akce s názvem Valentýnská kapka krve, která je letos již po devatenácté součástí preventivních aktivit naší školy.

Každý rok se najde početná skupina žáků, kteří právě až díky Valentýnské kapce najdou odvahu učinit první krok a u příležitosti svátku zamilovaných se rozhodnou darovat svou krev, která může pomoci zachránit lidský život. Stejně tak se rozhodly i žákyně 4. ročníku oboru Cestovní ruch, které jdou letos krev darovat poprvé a vyzývají ostatní žáky, aby se rovněž k této akci připojili. 

V tomto školním roce navštíví noví dárci ze všech pracovišť školy Transfúzní oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. dne 15. února. Letošní ročník je ovlivněn pandemií, ale dobrou zprávou je, že ani prodělaný Covid 19 nebrání v dárcovství. Samozřejmě i letos se ke studentům připojí pedagogové a posílí řady dárců. 

Zájemci o dárcovství, kteří se akce nemohou zúčastnit během únorových dnů, budou mít možnost pomoci svou krví v některém dalším, březnovém termínu.


Videa

Přidej se k nám - Daruj krev!

19. ročník: Valentýnská kapka krve - Přidej se k nám!

Fotogalerie