14. ročník soutěže s mezinárodní účastí Vítejte u nás se zaměří na sport a hudbu

Čtrnáctý ročník se uskuteční ve dnech 5.6. a 6. 6., tradičně s významnou podporou Jihočeského kraje, statutárního města České Budějovice a řady sponzorů. Tuto mezinárodní soutěž prezentačních dovedností pořádá Střední škola obchodní od roku 2010. Je určena žákům středních škol zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii, řadí se k největším tohoto typu v České republice. V Jihočeském kraji je pak zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při podpoře regionálního cestovního ruchu.

Letošního ročníku se účastní týmy z Česka a Slovenska, ve dvou kategoriích mají předvést své odborné znalosti, prezentační dovednosti a schopnost komunikovat v cizím jazyce. V prvním dni je úkolem soutěžního družstva pozvat posluchače do regionu, ze kterého družstvo přijíždí. Vydají se po stopách, které v jejich domovském regionu zanechali úspěšní sportovci. Tato kategorie volně navazuje na Olympiádu dětí a mládeže, kterou pořádá Jihočeský kraj společně s Českým olympijským výborem ve dnech 23. – 27. června 2024.

 

Ve druhém dni představí své prezentace na téma: „Přijeďte k nám, přijeďte za hudebním zážitkem“. Soutěžní družstva představí konkrétní místa daného regionu, která i dnes ožívají hudbou nebo místa, kterými prošla hudební historie. Třetí den je určen pro doprovodný program soutěže, navazuje na témata prezentací a zdůrazňuje atraktivity Jihočeského kraje – společně se soutěžícími se vydáme do Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou.  Doprovodný program bude mimo jiné zahrnovat i tradiční návštěvu Otáčivého hlediště a Českého Krumlova.

 

Jste-li milovníky cestování, přijměte naše srdečné pozvání, přijďte se ve dnech 5. a 6. června nechat inspirovat zajímavými tipy na výlet.


14. ročník soutěže s mezinárodní účastí Vítejte u nás se zaměří na sport a hudbu